Flash News
No posts found
Üye değilsin. Giriş yap yada Üye ol!
Left Title
 • Mobil Oyunlar

  En güncel mobil oyun haberlerini Durmaplay'den takip edin! İncelemeler, hileler ve tanıtımlarıyla beraber Mobil Oyun bölümümüz açıldı!

  Hemen Ziyaret Edin!
 • Filmler

  En son çıkan filmleri, sizin için Durmaplay'de listeledik! Durmaplay'in Sinema bölümünü mutlaka ziyaret edin!

  Durmaplay Sinema Köşesi
Right Title
 • Oyun E-Pinleri

  Oyun CD-KEY'leri ve E-Pinleri için en uygun fiyat garantisiyle Durmaplay'i kullanın!  Durmaplay.com

 • Gezi – Seyehat Köşesi

  Dış ülkeler hakkında çok detaylı bilgi almak için, gezi bloğumuzu ziyaret edin. Sizler için dünyanın tüm ülkelerini inceliyoruz ve yazıyoruz!

  Durmaplay.com

Hayvanların Niçin Kuyruğu Var?

Hiç merak ettiniz mi? Hayvanların niçin kuyruğu var?

Hayvanların kuyruğunun olmasının işlevsel bir nedeni bulunur. Mesela kanguru ve ağaçkakan kuyruklarını bir destek olarak kullanır, dinlenirken üstüne oturur. kanguru bir sıçrayışta 4-5 m. lik mesafeyi işte bu kuyrukları sayesinde kat ederler. Maymunlar ise, kuyruklarına ağaç dallarına dolayarak kendilerini bırakıverirler.

Denizdeki hayvanların kuyruklarında daha başka kullanış yerleri görüyoruz. Onların kuyrukları suda hareketlerini sağlamak, sağa sola dönmelerini temin etmek için yaratılmıştır. Balıklar bu sayede yönlerini bulur ve yüzerler.

Tilkiler de kuyruklarını bir battaniye gibi kullanarak soğuk kış günlerinde ısınırlar. Çitalar  da hızlı manevra hareketlerini bu kuyruklarına borçludur. Kertenkeleler de yakalandıkları zaman onu bırakıp kaçarlar, çünkü yerine yenisi çıkar!