Üye değilsin. Giriş yap yada Üye ol!
İkinci Menü
  • Oyun E-Pinleri

    Oyun CD-KEY'leri ve E-Pinleri için en uygun fiyat garantisiyle Durmaplay'i kullanın!

Ahşap Boyama Teknikleri

Her insanın hobi olarak mutlaka bir kez bile olsa denediği ve denemek istediği bir tekniktir ahşap boyama. Uzaktan yapılması kolay gibi görünse de işin içine girildiğinde bize” davulun sesi uzaktan hoş gelir” sözünü anımsatır. Ahşaba renk vermek hayat vermek sadece hayal gücünüzle yapacağınız bir  iş degildir. Teknik unsurları mutlaka bilmeniz ve el becerinizin olması gerekir. Dekorasyon işinde de çok kullanılan ahşap boyama bazende evimizde hiç kullanamdığımız bir nesneyi tekrar kullanılır hale getirir. Veyahutta  bir nesnenin hiç ummayacağınız  kadar güzel gürünmesine yardımcı olur. Tüm bunlarla uğraşmak  bir yandan stresimizi azaltmamıza yardımcı olur. Bir yandan da evimize tekrar neşe katmış oluruz.

Ahşah boyama ile tepsi, kalemlik, dikiş kutusu, resim çerçevesi, rengarenk kutular, peçetelikler, saatler  vb. yapmanız mümkündür.Daha önceden bahsettiğim gibi bunları yaparken de mutlaka ahşap boyama tekniklerini bilmeniz gerekiyor.Bunlardan birkaçını söylemek gerekirse, birinci sırayı boya ile eskitme yöntemi alır. Daha sonra sıra ile antiquin yöntemi ile eskitme, mumla eskitme, alkolle eskitme, süngerle eskitme, kazıyarak veya bulaşık teli ile eskitme, silerek eskitme yöntemleri uygulanır. Şimdilerde eskitme tarzı mobilyalar çok moda. Peki neden eski mobilyalarımızı atmak yerine kendimiz eskitme yöntemlerini kullanarak yeni mobilyalarımızı kendimiz yaratmayalım ki!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>