Flash News
No posts found
Üye değilsin. Giriş yap yada Üye ol!
Left Title
 • Mobil Oyunlar

  En güncel mobil oyun haberlerini Durmaplay'den takip edin! İncelemeler, hileler ve tanıtımlarıyla beraber Mobil Oyun bölümümüz açıldı!

  Hemen Ziyaret Edin!
 • Filmler

  En son çıkan filmleri, sizin için Durmaplay'de listeledik! Durmaplay'in Sinema bölümünü mutlaka ziyaret edin!

  Durmaplay Sinema Köşesi
Right Title
 • Oyun E-Pinleri

  Oyun CD-KEY'leri ve E-Pinleri için en uygun fiyat garantisiyle Durmaplay'i kullanın!  Durmaplay.com

 • Gezi – Seyehat Köşesi

  Dış ülkeler hakkında çok detaylı bilgi almak için, gezi bloğumuzu ziyaret edin. Sizler için dünyanın tüm ülkelerini inceliyoruz ve yazıyoruz!

  Durmaplay.com

Ahşap Boyama Teknikleri

Her insanın hobi olarak mutlaka bir kez bile olsa denediği ve denemek istediği bir tekniktir ahşap boyama. Uzaktan yapılması kolay gibi görünse de işin içine girildiğinde bize” davulun sesi uzaktan hoş gelir” sözünü anımsatır. Ahşaba renk vermek hayat vermek sadece hayal gücünüzle yapacağınız bir  iş degildir. Teknik unsurları mutlaka bilmeniz ve el becerinizin olması gerekir. Dekorasyon işinde de çok kullanılan ahşap boyama bazende evimizde hiç kullanamdığımız bir nesneyi tekrar kullanılır hale getirir. Veyahutta  bir nesnenin hiç ummayacağınız  kadar güzel gürünmesine yardımcı olur. Tüm bunlarla uğraşmak  bir yandan stresimizi azaltmamıza yardımcı olur. Bir yandan da evimize tekrar neşe katmış oluruz.

Ahşah boyama ile tepsi, kalemlik, dikiş kutusu, resim çerçevesi, rengarenk kutular, peçetelikler, saatler  vb. yapmanız mümkündür.Daha önceden bahsettiğim gibi bunları yaparken de mutlaka ahşap boyama tekniklerini bilmeniz gerekiyor.Bunlardan birkaçını söylemek gerekirse, birinci sırayı boya ile eskitme yöntemi alır. Daha sonra sıra ile antiquin yöntemi ile eskitme, mumla eskitme, alkolle eskitme, süngerle eskitme, kazıyarak veya bulaşık teli ile eskitme, silerek eskitme yöntemleri uygulanır. Şimdilerde eskitme tarzı mobilyalar çok moda. Peki neden eski mobilyalarımızı atmak yerine kendimiz eskitme yöntemlerini kullanarak yeni mobilyalarımızı kendimiz yaratmayalım ki!